plenfrdeitrues

 

 

Bramy garażowe dostępne w naszej ofercie to połączenie efektownego wyglądu i pełnego bezpieczeństwa Państwa posesji.

Każde zamówienie traktowane jest przez nas indywidualne, a nasze produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Zapewniamy nie tylko estetyczny wygląd, ale również szeroki wybór paneli wraz z dodatkowymi wariantami, umożliwiającymi zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i w remontowanych posesjach, czy też budynkach użyteczności publicznej.

Przedstawiamy zalety konstrukcyjne, którymi wyróżniaję się bramy garażowe:

 • Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przed i za bramę, dzięki pionowemu otwieraniu.
 • Dzięki wykorzystaniu różnorodnych sposobów prowadzeni bramy możliwy jest jej montaż w każdym obiekcie.
 • Montaż za otworem wjazdowym pozwala wykorzystać całą szerokość światła przejazdu.
 • Wykorzystanie ocynkowanych elementów stalowych gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania.
 • Konstrukcje otwierają się płynnie i lekko, dzięki wyważeniu specjalnymi sprężynami skrętnymi.
 • Ocieplenie pianką poliuretanową oraz odpowiednie uszczelnienie zapewnia utrzymanie pożądanej temperatury w garażu.
 • Niezawodna automatyka dostarczana przez wiodące firmy.

 

Bramy garażowe segmentowe przeznaczone są do zamykania otworów obiektów budowlanych, domów jednorodzinnych, hal przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej itd. Chronię też przed czynnikami atmosferycznymi, poprawiają izolację termiczną budynków oraz ograniczają dostęp osób trzecich. Zbudowane są z prowadnic pionowych, poziomych i skrzydła bramy wykonanego z paneli stalowych wypełnionych piankę poliuretanową. Konstrukcja wykonana jest z elementów ocynkowanych grubości 1,5mm w bramach garażowych i 2mm w bramach przemysłowych, w bramach zastosowano układ sprężyn skrętnych (jedna lub dwie w zależności od parametrów technicznych). Standardowo bramy wyposażone są w zestaw montażowy i przygotowane do zamontowania napędu.

Skrzydło wykonane jest z paneli o wysokościach 500 i 610mm, których dobór uzależniony jest od wysokości bramy. Wszystkie panele są grubości 40 mm lub 42mm, wypełnione są bezfreonową piankę poliuretanową. Wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z zabezpieczeniem przeciw przytrzaśnięciu palców i podwójnym wzmocnieniem wewnątrz panela. Zakończone okuciem również z stalowej blachy ocynkowanej.

Bramy są dobrze uszczelnione na całym swoim obwodzie . Składają się na to: dwie uszczelki boczne pionowe, uszczelka dolna (montowana w dolnym panelu ) i dwojakiego rodzaju uszczelnienie górne.

Mamy do wyboru uszczelkę montowaną w górnym panelu lub listwę z uszczelkę montowaną do nadproża. Panele skrzydła bramy powlekane są farbami poliestrowymi w strukturze Woodgrain i Smooth.


SYSTEM PROWADZEŃ:

 1. Standardowy – sprężyny skrętne montowane do nadproża, brama z pojedynczymi prowadnicami poziomymi, wymagane min. 35cm nadproża dla bramy podnoszonej ręcznie i min. 41cm dla bramy, w której montowany jest napęd.
 2. Obniżony – sprężyny skrętne montowane do nadproża, brama z podwójnymi prowadnicami poziomymi, wymagane nadproże min. 18cm dla bramy podnoszonej ręcznie i min. 24cm dla bramy, w której montowany jest napęd.
 3. Niski – sprężyny skrętne montowane na końcu prowadnic poziomych bramy, na stalowym wale i tzw. profilu „C”. Wymagane nadproże min. 7 cm dla bramy ręcznej i min. 13cm dla bramy, w której montowany jest napęd.
 

 

AKCESORIA DODATKOWE:

Dobierane są do konkretnego zamówienia bramy garażowej. W ich skład wchodzę zawiasy boczne, środkowe, podpory, rolki, zasuwy, zamki, kątownik perforowany, przeszklenia itd. Zestaw montażowy, w którego w skład wchodzą akcesoria dodatkowe, nie zawiera jedynie kołków montażowych. Kołki montażowe muszą być dobierane zgodnie z normami budowlanymi w zależności od materiału z jakiego zbudowany jest np. garaż.

Jako podwieszenie bramy segmentowej stosujemy kątownik perforowany, który montażysta sam docina na długość w kształt trójkąta. Zamiennie, na życzenie klienta, możemy zastosować podwieszenia innego rodzaju.

Bezpieczeństwo bram

 • Zabezpieczenie w przypadku pęknięcia linek.
 • Zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn.
 • Fotokomórki przy bramach z napędem.
 • Panel wyprofilowany w taki sposób, by nieumożliwić przytrzaśnięcie palców w miejscu łączenia panela.
 • W bramach o szer. >4,5m stosujemy wzmocnienie panela typu „Omega”.

 

SYSTEMY PRZETŁOCZEŃ:

 1. seria Multiline
  Bramy Multiline to najczęściej wybierany model bramy przez klientów ze względu na swą prostotę i uniwersalny wygląd. Przetłoczenie występuję co 100 mm. Wykończenie zewnętrzne fakturą WOODGRAIN. Atutem tej kolekcji jest także atrakcyjny stosunek ceny do wysokiej jakości bram. Ich forma jest często podkreślana przez zastosowanie dekorów.

  Bramy Multiline dostępne są w kolorach: biały, brązowy, złoty dąb, mahoń, orzech oraz we wszystkich kolorach palety RAL (RAL za dopłata).
  bramy multiline
 2. seria One Line

  Bramy One Line sprawdzą się w każdym stylu architektonicznym. Kolekcja ta jest interesującą alternatywą dla Multiline. Cechują ją szersze przetłoczenia oraz nowoczesny design. Przetłoczenie występuję co 240 mm-295mm w zależności od wysokości zastosowanego panela. Wykończenie zewnętrzne fakturą WOODGRAIN.

  Bramy One Line dostępne są w kolorach: biały, brązowy, złoty dąb, zielony oraz we wszystkich kolorach palety RAL (RAL za dopłata).
  bramy oneline

 3. seria Quadro

  Bramy Quadro nawiązują do tradycyjnej architektury. Od zewnętrznej strony bramy tłoczenie w kształcie kasetonów. Wymiary kaset 507 mm x 340 mm. Wykończenie zewnętrzne fakturą WOODGRAIN. W celu dodania uroku naszej bramie można zastosować dekory.

  Bramy Quadro dostępne są w kolorach: biały, brązowy, złoty dąb, orzech oraz we wszystkich kolorach palety RAL (RAL za dopłata).
  bramy quadro

 4. seria Extra

  Bramy Extra wykończenie zewnętrzne fakturą SMOOTH i LEATHER. Wyrównana struktura na całej powierzchni panela daje najbardziej prestiżowy wygląd. Klienci często decydują się na zastosowanie różnorodnych dekorów.

  Bramy garażowe Extra dostępne są w kolorach: mahoń, orzech, winhester, orzech ciemny, dąb rustykalny, antracyt oraz we wszystkich kolorach palety RAL (RAL za dopłata)
  bramy extra

 5. BRAMY PRZEMYSŁOWE
  Są to bramy, które dbają o państwa bezpieczeństwo w dwojaki sposób, dla użytkownika są bezpieczne w obsłudze, a poprzez zastosowanie urządzeń przeciw pęknięciu lin jak i urządzeń przeciw pęknięciu sprężyn, dla państwa mienia poprzez odizolowanie pomieszczenia od dostępu osób niepowołanych.
  Pozime przetłoczenia wąskie - MULTI INDUSTRIAL (szara biel, brąz, srebrny, niebieski, czerwony, RAL - dopłata) oraz MICRO INDUSTRIAL  (antracyt, srebrny, RAL - za dopłatą)

  bramy multiindustrial
  bramy microindustrial

Przeszklenia

W szerokiej ofercie firmy Bram Tech znalazło się również miejsce na przeszklenia. Poprzez okienka okrągłe, prostokątne, owalne do całych sekcji panoramicznych, zapewniających bardzo duże naświetlenie pomieszczenia. Możliwość malowania sekcji aluminiowych ujednolica bramę, w efekcie końcowym daje estetyczny wygląd bramy. Zastosowany pakiet szybowy zarówno w okienkach jak i w panelach panoramicznych jest wykonany z plexi co oznacza, że jest on bezpieczny dla użytkownika.

Drzwi

Istnieje możliwość zastosowania także drzwi serwisowych. Możemy je zastosować we wszystkich bramach, minimum 50 cm od krawędzi bocznej (ich usytuowanie ustala klient).
Wymiar uzlażniony jest od wysokości paneli w bramie i krztałtuje się w granicach 90x200cm Okucie drzwi wykonane jest z profilu aluminiowego, uszczelnione na całym obwodzie.
Standardowe wykonanie:

 • otwierane na zewnątrz
 • samozamykacz
 • zamek z wkładką patentową
 • wysokość progu ok. 10 cm, opcja w drzwiach z niskim progiem 2,8cm (próg przejezdny)

 

Okna "od A do Z" ...

| Doradztwo
| Pomiar
| Kosztorys
| Produkcja
| Montaż
| Serwis

Ostatnio dodane

18 październik 2016
17 październik 2016
14 październik 2016

Szukaj na stronie

© 2016 Thermel

Search